Xiaomi: Redmi Note

Tchaiwanská společnost Xiaomi představila na začátku června nový model Redmi Note. Ten se vyprodal během pár vteřin.

Prvních 5 000 kusů se na premiéře v Singapuru vyprodalo během 42 sekund. Také není divu. Xiaomi nabídlo zařízení špičkové kvality za nízkou cenu. Na tchwajvanském trhu se pak prodalo 10 000 kusů za pouhou jednu sekundu, což je astronomické číslo.

Xiaomi_redmi_note

Model Redmi Note, Čínské společnosti Xiaomi disponuje 5.5″ IPS displejem s HD rozlišením (1280 x 720p) a osmijádrovým procesorem MediaTek 6592 o frekvenci 1.4GHz s možností taktu až na 1.7GHz.

Procesoru budou asistovat 2GB operační paměti RAM a zcela nečekaně nový MIUI 5 – grafická nástavba na bázi Androidu 4.2. Nutno podotknout, že ve verzi 5 už lze vytvářet i kruhovité ikony aplikací, což působí špatným dojdem, a nemá menu. Nástavba by se tedy dala přirovnat, co se vzhledové stránky týče k operačnímu systému iOS od Applu. MIUI obsahuje také další vyspělé funkce, které jsou na desítky řádků.

Xiaomi Hongmi Redmi Note lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Nechybí slot pro kartu MicroSD, až do velikosti 32GB. Vnitřní úložiště telefonu je 8GB. Baterie je také na vcelku vysoké úrovni. Její kapacita činí 3 200mAh, což je například o 100mAh více, než má model Note 2, od jihokorejského dodavatele, Samsungu.

Napsat komentář