Xiaomi: Mi4 – Útok na trh

Již zkraje podzimu 2014 představila firma Xiaomi špičkově vybavený chytrý telefon s cenovkou 11 000,-. Ještě před vánocemi se pak cenovka posunula o 1 000,- dolů

Po uvedení smartphonu Mi4 firmy Xiaomi překvapila každého uživatele cenovka 11 000,-. Na začátku vánoc se pak cenovka stáhla o dalších 1 000,- dolů. Smartphone přitom stále patří k tomu nejlepšímu co lze na trhu dostat. V poměru cena/výkon tento model nemá žádnou konkurenci.

Číňané se však rozhodli svůj přístroj ještě slevit a to na 8 500,-.

Základem tohoto modelu je poměrně výkonný čtyřjádrový procesor Snapdragon 801 taktovaný na frekvenci 2,5GHz. Tomu taktují 3GB operační paměti. Uvnitř přístroje běží operační systém Android, jehož grafické rozhraní lze sledovat na 5″ displeji s Full HD (1920×1080) rozlišením (1080p).

Tato asijská společnost se v posledních letech soustředí na vývoj levných a výkonných chytrých telefonů. Prozatím se jí to daří a její výrobky nemají, alespoň co se poměru cena/výkon týče, žádnou konkurenci.

V poslední době ale proráží nejen na čínském a asijském trhu, ale především i na evropském a americkém trhu se ujímá předních míst.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *