Windows 7 odzvonilo! Microsoft se chystá na ukončení podpory

Po ukončení podpory Windows XP, se Microsoft chystá na další radikální krok. Ukončení podpory Windows 7, nejpoužívanějšího operačního systému od doby starých „XPéček“.

Microsoft ukončuje tzv. mainstreamovou podporu. V praxi to pro všechny uživatele znamená horší úroveň zabezpečení. Například na bezpečnostní hrozby nebude společnost vydávat záplaty ihned, ale v pravidelných intervalech 1x do měsíce, a to vždy druhé úterý v měsíci.

Tuto podporu Microsoft ukončí a nahradí rozšířenou podporou 13. ledna 2015. Celková podpora pak skončí v roc 2020, nejspíš opět 13. ledna.

Aktualizace na antivirové programy a software třetích stran však budou vycházet i nadále, a to až do ukončení rozšířené podpory, jako tomu bylo například nyní, při naprostém ukončení podpory pro Windows XP.

S největší pravděpodobností se také dá říci, že bezpečnostní rizika teď budou stále narůstat. Doporočujeme tedy chránit svůj počítač a neprohlížet závadné soubory či neověřené weby. Pozor si také musíte dávat na zadávání osobních a kreditních údajů do nejdrůznějších formulářů.

Jednou ž možností je také přejít na bezpečnější operační systém, který je navíc úspornější na výkon oproti Widnows, a zároveň je plně zdarma. Jak nainstalovat Ubuntu, se dozvíte ZDE.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *