Windows 10, Spartan, Direct X12 a svítící MacBooky – Konference v Microsoftu

Na nedávné velice očekávané konferenci americké společnosti Microsoft Inc, vyrábějící nejrozšířenější operační systém na počítačích po celém světě a nově vlastníci finské společnosti Nokia, zářila kromě nových Windows 10, projektu Spartan (int. Prohlížeč) a Direct X12 také řada MacBooků

Na konferenci pořádané Microsoftem 22. Ledna 2015 představili zástupci počítačového giganta novou verzi operačního systému Windows 10. Microsoft tímto systémem posunul konkurenci na druhou kolej, když oznámil že jejich podpora bude až do doby životnosti zařízení. Další verze Windows by tedy již vycházet neměli. Nyní už je jen jeden Windows, nepřetržitě aktualizovaný. Zřejmě nejpříjemnější novinkou je v tomto systému zpětná integrace tlačítka Start, které spolu s novým designem působí zcela elegantně.


Další novinkou bylo představení projektu Spartan, nového prohlížeče nternetových stránek. Microsoft tak totálně pohřbil svůj Internet Explorer, zřejmě kvůli špatné pověsti, kterou prověřila léta zkušeností uživatelů. Dobrou zprávou je také oznámení o vydání nového Direct X, tentokrát již verze 12.

microsoft_macbook_conference

Kromě zářné vize Microsoftu ale zářila také řada MacBooků, které jsou na těchto konferencích ve stále koncentrovanějším množství. Naposledy se Microsoft dopustil skandálu na svých oficiálních stránkách na Facebooku, když změnil úvodní fotografii na které byl programátor Microsoftu, který v tu chvíli nejspíš řešil nějaký problém. Na čem jiném, než na konkurenčním Apple iMac.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *