Vydělávejte si psaním aneb proč se registrovat na Copywriting.cz

Patříte mezi ty, které baví psaní a současně máte cit pro marketing, reklamu a dokážete vytvářet poutavé texty? Rádi byste svoje schopnosti zúročili v podobě psaní za peníze? Začít můžete okamžitě. Jak?

Jak Copywriting.cz funguje a čemu se vyhnout

Portál copywriting.cz vám pomůže najít první zakázky. Samozřejmě i tady platí, že čím více zkušeností nasbíráte a čím více pozitivních referencí získáte, tím lépe pro vás. Začít však může téměř každý. Potřebujete samozřejmě talent, ale také značnou píli a spolehlivost. Zásadní výhodou je, že nevstupujete do žádného zaměstnaneckého vztahu a pracujete sami na sebe. Můžete si tak libovolně organizovat čas.

Nepotřebujete ani živnostenské oprávnění, nemusíte vystavovat faktury, jste tedy ušetřeni i komplikované administrativy. Vyúčtování neprobíhá s jednotlivými zadavateli, ale přímo přes systém, peníze za splněnou zakázku se vám připisují na kredit, který si necháváte vyplatit až posléze. Na výši vašeho výdělku pak záleží, jestli z něj budete odvádět také daň. Tato činnost je pochopitelně brána jako váš příjem.

Vy si tak pouze vybíráte tu zakázku, o kterou máte zájem. Svůj zájem dáváte najevo přihlášením. Inzerent má zase právo si z přihlášených copywriterů vybrat toho, komu zadání skutečně svěří. Zde platí, že významným vodítkem, jež může přiklonit přízeň při získávání zakázek na vaši stranu, jsou právě pozitivní hodnocení. Ta odrážejí faktickou správnost textu, jeho jazykovou úroveň i relevantní obsah vůči zadání.

Doporučení a čemu se vyhnout

Vhodné je zaměřit se pouze na určitou oblast textů, kde si připadáte nejsilnější, co se týče znalosti tématu. Nutné je totiž přirozeně vědět, o čem píšete, případně být si schopen problematiku detailněji nastudovat. S pouhým kopírováním textu v tomto případě zaručeně neuspějete, navíc se tak dopouštíte i porušování autorských práv.

Nedodržování stanovených pravidel může ze strany provozovatele portálu vést k postihům, v krajním případě to může být až blokace účtu. Provozovatel si z každé realizované zakázky odečítá provizi ve výši 30 %. Zakázáno tak je i obcházení systému a realizování nabídek mimo něj. Tímto ostatně poškozujete především sebe, zaplacení zakázek pak nelze přes systém garantovat a účinně vymáhat vzhledem k tomu, že při realizování poptávky v rámci systému je příslušná částka z konta inzerenta nejprve zablokována.

Napsat komentář