Sony: Xperia Z4

Japonská společnosti Sony představila světu novou vlajkovou loď označenou jako Z4. Jako vždy sází na elegantní vzhled ale hlavně velkou odolnost. Své rodné Japonsko však s největší pravděpodobností neopustí

Konstrukce

Opět se setkáváme s poněkud tenčím telefonem než je ve zvyku. Xperia Z4 je vysoký 14,6cm, na šířku má 7,2cm a disponuje celkem tenkým tělem 6,9mm. Oproti předchozí verzi Z3 se jedná o půl centimetrovou změnu v tloušťce. Váží poté pouhých 144 gramů.

Nováček stejně jako jeho předchůdce podléhají certifikaci IP 68 – je plně vodotěsný, lze jej potopit až do hloubky 1,5 metru s délkou 30 minut a do jeho útrob se nedostane žádný prach ani jiné nečistoty.

Výkon | Displej | Fotoaparát | úložiště

Základem telefonu je osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 810 taktovaný na frekvenci 1,5 GHz. tomuto procesoru taktují 3GB operační paměti, což je mimochodem dostatečně velké množství pro spuštění i těch nejnáročnějších 3D aplikací na současném trhu aplikací pro chytré telefony s Androidem.

Disponuje 5,2″ displejem s rozlišením 1920×1080 pixelů. Z multimediální výbavy je pak nejdůležitější nejspíš hlavní zadní fotoaparát s rozlišením 20 megapixelů a možností pořizovat videozáznamy v rozlišení 4K. Pro příznivce selfies je pak připraven přední 5 megapixelový fotoaparát.

Na rozdíl od konkurenčním značek jako je Samsung nebo Apple, zde si nelze připlatit za větší úložiště. Model se vyrábí pouze ve velikosti 32GB úložného prostoru. Co však jistě všichni oceníme je možnost rozšířit si úložiště sám a to s pomocí rozšiřovacích karet typu MicroSD.

Do česka rozhodně ne

Tento nový model je primárně určen pouze pro Japonský trh na kterém by se měl objevit již v průběhu léta. Vzhledem k tomu že se jedná o vlajkovou loď, lze předpokládat že se objeví i na jiných trzích. Tuto informaci však zatím zástupci firmy bohužel nepotvrdili.

Nový model se objevil záhy poté, co ředitel společnosti Kazuo Hirai uvedl, že firma hodlá skoncovat s výrobou smartphonů. Jeho tvrzení pak ihned vyvracel Hiroki Totokiho, který má ve společnosti tuto divizi na starost.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *