Smartphone: Sony Xperia ZR láká na voděodolnost a technologii HDR

Japonská společnost Sony uvedla na trh smartphone Xperia ZR, který potencionální uživatele láká na voděodolnost, HD displej a čtyřjádrový procesor od Qualcommu na frekvenci 1,5 GHz. Jedná se o „odnož“ Xperie Z, která se řadí mezi nejodolnější smartphony světa. Zaujme svou výbavou?

Smartphone Sony Xperia ZR

Pojďme se na to podívat. Mobilní telefon vlastní 4,6 (reálně však 4,55″) palcový displej s rozlišením 1 280 x 720 pixelů, je tedy s HD rozlišením. Výkonnou jednotkou chytrého telefonu se stává 1,5 GHz procesor se čtyřmi jádry a 2 GB operační pamětí RAM. Data budeme moci ukládat na křemíkový čip o velikosti 8 GB, který však půjde rozšířit o paměťové karty microSD až do kapacity 32 GB.

Na přední a zadní straně na nás čekají celkem dvě kamery, jak už je zvykem, přední strana nabídne pouze 0,3 MPx videokamerku. Zadní strana však nabízí plnohodnotný fotoaparát s 13 MPx snímačem a technologií Exmor RS. Sony Xperia ZR podléhá certifikaci IP55/IP58, což ze smartphonu dělá odolného potápěče z Japonska.

Zdroj: FreeBit.cz

2 komentáře: „Smartphone: Sony Xperia ZR láká na voděodolnost a technologii HDR

 • 25.6.2013 (20:52)
  Permalink

  Taky to nevypada spatne. Jen dodatek k tve vete „na predni i zadni strane nas cekaji 2 kamery“… Vyzni to, ze jsou vzadu i vpredu dve 😛 a je to tu pro neajtaky 😀

  Reagovat
  • 27.6.2013 (20:02)
   Permalink

   Martin koukám nebude psát, Martin bude chodit a hledat překlepy.. Ale ze staré známosti, dejme tomu.. 😀

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *