Seznam odhalil svůj vlastní internetový prohlížeč

Česká společnost Seznam.cz, která je na trhu již 18 let představila svůj vlastní prohlížeč internetových stránek. Vyzkoušeli jsme pro Vás verzi 1.0

Česká společnost Seznam.cz, která již přes 18 let vyvíjí oblíbenou domovskou stránku Seznam.cz představila svůj vlastní prohlížeč internetových stránek. Ten je založen především na jednoduchém designu bez možnosti většího vstupu ze strany uživatele. Alespoň je tak zabráněno hrabání se v nastaveních, ve kterém mohou nezkušení uživatelé přenastavit prakticky cokoliv.

Seznam.cz prohlížeč - instalace v OS X
Seznam.cz prohlížeč – instalace v OS X

Samozřejmě je v tomto prohlížeči možné importovat oblíbené stránky a uložená hesla. Prozatím jsme zkoušeli import z prohlížeče Chrome, Firefox a Safari. Samozřejmě úspěšně…

Seznam.cz prohlížeč - import z prohlížečů
Seznam.cz prohlížeč – import z prohlížečů
Lenovo Yoga 10 59-426287 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Díky nových technologiím je celý prohlížeč velice rychlý. Zejména se jedná o aplikační rozhraní node-webkit a jádro s technologií Blink. Seznam se také zaměřil na zabezpečení proti vnějším útokům. Jelikož nejvyšší procentuální riziko tvoří instalace neznámých a nevyžádaných doplňků, v prohlížeči není instalace vůbec možná.

Instalace je dostupná pro uživatele OS Windows, OS X, Android, a iOS (aplikace čeká na schválení v App Store). Stahovat můžete ZDE.

3 komentáře: „Seznam odhalil svůj vlastní internetový prohlížeč

 • 19.12.2014 (09:37)
  Permalink

  Nejhorší prohlížeč, co jsem kdy viděl. A to nemluvím o tom, že ho antiviry detekují jako malware a lidi si z něj spíše dělají srandu. O té rychlosti bych tolik nemluvil, při poměru výbava/výkon žere furt dost RAMky.

  Jinak GL NeAjtak 🙂

  Reagovat
  • 20.12.2014 (22:19)
   Permalink

   Zdravím,
   Ano, má některé funkce velice omezené. Seznam při jeho tvorbě sázel na jednoduchost a bezpečnost, kvůli čemuž například postrádá možnost instalovat doplňky prohlížeče.
   Díky,
   Fi Fa

   Reagovat
 • 17.12.2014 (22:46)
  Permalink

  To jsem koukal, že to vylezlo ven. Nic se nedělo, žádná šuškanda, alespoň o žádné nevím.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *