Servis notebooků, počítačů, tiskáren…

Každý uživatel ,který denně používá svůj notebook, stolní počítač, tiskárnu, aj. zařízení zřejmě neujde alespoň malému poškození. Tato poškození jsou většinou běžná a jsou způsobena pouhým užíváním výrobku. Někdy se ale stane že se zařízení jak se říká „rozbije“.

Poškození můžeme rozdělit do třech základních směrů:

  • Softwarové poškození – Vadný operační systém, BiOS
  • Hardwarové poškození – Rozbitý procesor, rozbitý displej, atp..
  • Poškození vzniklé běžným užíváním – Škrábance na displeji, oděrky, atp..

S oficiálními servisy je to doopravdy tragické. Vůbec, ale vůbec se jim nechce zařízení opravit, nebo vyměnit, popřípadě vrátit peníze. A když reklamaci uznají, zákazník čeká cirka měsíc. Je to pomalé, a je to mnohdy i drahé. Rychlejší a spolehlivější jsou autorizované soukromé servisy počítačů.

servisMnohdy jsou to servisy které poskytují i prodejci vašeho zařízení. Pokud ale pošlete zařízení do servisu přímo, a nereklamujete jej přes svého prodejce, bude jednání se servisem povětšinou solidnější, rychlejší, cena nižší a oprava s dodáním rychlejší. Je to časem ověřený fakt, který není možno jakkoliv vyvrátit.

Taková běžná oprava notebooku stojí většinou 500 korun. Ovšem lze dojít i k nižší ceně. Notebook bude za maximálně týden opraven a dodám opět do Vašich rukou. Přitom přes prodejce bychom čekali, již zmíněno dobu, asi jednoho měsíce. Oprava počítače, tedy stolního počítače se pak pohybuje okolo 500 korun, jako u notebooku.

Pokud chcete srovnání, kolik by oprava stála u prodejce, když by to šlo přes reklamaci, jednalo by se o cirka 300 korun více. K tomu samozřejmě musíme započítat delší dobu opravy. Pokud bychom měli shrnout co je pro uživatele nejlepší, jednalo by se rozhodně o soukromou opravnu počítačů, nebo notebooků, tiskáren, atp..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *