Samsung & Samsonite: Chytré kufry

Jihokorejská společnost Samsung, známá především výrobou svých chytrých zařízení a výrobce zavazadel Samsonite spolupracují na vývoji chytrého kufru. Nové „zařízení“ bude pracovat s technologií GSM, díky které bude moci uživatel například sledovat online pozici svých zavazadel

Hlavní systémem tohoto nového druhu zavazadla bude GSM systém, který má primárně za úkol informovat majitele kufru o svém pohybu. Jihokorejci však uvažují i o dalších funkcích jako upozornění při větším vzdálení zavazadla od majitele nebo automatické odbavení zavazadla.

Prozatím velmi teoreticky bude možné aby se zavazadlo samo odbavilo, odeslalo majiteli zprávu o svém nalodění a poté další při svém opuštění letadla. Zavazadlo by pak mohlo i sledovat svůj stav a upozornit majitele při násilném otevření zavazadla.

To však není vše. Společnost Samsonite uvažuje do budoucna a hodlají vyvinout technologii samohybného zavazadla, které by na letišti například následovalo svého majitele. Problémem je však motor. Dosavadní modely samohybných zavazadel mají velké motory zabírající až 1/3 celkového objemu zavazadla. Váží také až 20 kilogramů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *