Proč nevěřit slevovým portálům s elektronikou

V dnešní době je pro podnikatele nejdůležitější zisk. Ten jde samozřejmě skoro vždy na úkor kvality nabízeného zboží. V poslední době se doslova roztrhl pytel s newsletterovými emaily, ve kterých obchodníci nabízejí zlevněnou elektroniku, převážně pak tablety a mobilní telefony

Obrovskou výhodou takových nabídek je, že díky své „skvělé ceně“ přiláká obrovské množství potencionálních zákazníků. Bohužel, nezkušení uživatelé mohou tomuto klamu podlehnout a zařízení si koupit.

Představme si například, že bychom si koupili něco z nabídky, která mi právě přišla do emailové schránky. obrázek níže:

slevy_1

Veliká masa lidí právě tyto zlevněné přístroje pořizuje svým nejmenším. Není snad v této otázce větší chyby. Takový levný tablet, pro příklad, má velice nízké rozlišení, které právě vašemu malému ničí zrak.

Také je velice pomalý, jelikož hardware v něm opravdu odpovídá ceně (nezapomínejte, že výrobce na tom musí vydělat, a pokud ve střední Evropě vyjde takovýho přístoj na 2000 korun, něco je špatně). Na 100% se tedy bude sekat a rozhodně nebude zvládat více jak pár operací najednou.

Může se také stát že bude dodán s nižší verzí operačního systému bez možnosti aktualizace na verzi vyšší. I to je další z problémů. Nelze s ním pořídit kvalitní fotografii nebo video. A rozhodně si nemyslete že vydrží bůh ví jak dlouho.

Čím levnější zařízení je, tím je nekvalitnější. Alespoň u cen pod 5000 korun to platí. Po roce či dvou nakonec začnou odcházet nekvalitní součástky a vy tak budete litovat že jste vůbec ztratili takovou částku.

Ve zkratce řečeno:Nekupujte nekvalitní elektroniku, kterou Vám nabízí nejrůznější internetové reklamy či newsletterové emaily.“

Pouze vyhodíte peníze oknem za zařízení, které:

  • ničí zrak
  • nesplní vaše požadavky na výkon
  • není kvalitní
  • je náchylnější k rozbití
  • nepořídí kvalitní záznam zvuku, videa a nedokáže vyfotit hezký snímek
  • má malou výdrž baterie (navzdory tomu že výrobce udává i 2x delší výdrž na jedno nabití, v praxi to tak nefunguje)

Pokud se rozhodnete pro koupi talbetu či smarphonu, dejte radši na osvědčené značky, které sice mají o něco vyšší cenu, za to se s nimi ale neztratíte. Anebo dejte na internetového rádce Heuréka.cz – i u něj však buďte opatrní při výběru zboží za nízkou cenu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *