OS X: Převádění obrazů virtuálních disků

Spousta uživatelů může mít problém s otevřením virtuálního CD či DVD, které je uloženo s příponou .dmg. Je na to ale snadná pomoc

V případě, že se Vám zobrazí na Vašem displeji zpráva, podobná té, která je na screenshotu níže, nepodléhejte panice. Nepřijdete ani o soubory uvnitř, ani o jeho samotné otevření.

Problém s otevřením staršího souboru .dmg
Problém s otevřením staršího souboru .dmg

Tento problém nastává především s otevíráním starších .dmg souborů, jako je tomu například v tomto případě. Ve skutečnosti se soubor nejmenoval neajtak.dmg. Jedná se o jednu nejmenovanou aplikaci z roku 2002, kterou mám osobně rád a mám zájem znovu si ji nainstalovat.

Apple MacBook Air MD760CZ/B lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


V těchto letech pracovali zařízení jako MacBook nikoliv na architekturách Intel, ale PowerPC. Od roku 2006 pak veškerá zařízení této firmy pracují na modernějších architekturách Intel

„Převést“

Nyní tedy k samotnému převodu na novější obraz disku. Nejdříve vyhledáme a otevřeme aplikaci Disková Utilita, která je integrovaná v každém nynějším systému OS X.

Aplikace Disková Utilita v OS X
Aplikace Disková Utilita v OS X

Na snímku obrazovky vidíme, že na mém Macintoshi je obraz jž připojen. Toho si všímat nebudeme. My si totiž tento obraz nejdříve usíme převést. Stačí buďto zvolit obraz disku a poté kliknout na ikonu Převést, či na ni kliknout ihned a vyhledat onen zmíněný obraz.

Nyní již stačí vybrat cílové umístění název, ap.

Zkoušeno na operačním systému OS X 10.10 Yosemite (Beta)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *