OnePlus: Smrt špičkových telefonů

Společnost OnePlus oficiálně představila svůj nadupaný chytrý telefon One, který právem nazývá FLAGSHIP KILLER (zabiják vlajkových lodí – nejlepších telefonů světa).

Na takový titul má právo. Je totiž nejvýkonějším telefonem na trhu. Má v sobě čtyřjádrový procesor Snapdragon 801, který má na každém jádře 2,5GHz, 3GB (1866MHz) operační paměti či grafický čip Adreno 330 s 578MHz.

Navzdory faktu že se jedná o čínskou firmu, telefon je kvalitně zpracován, stejně jako díly v něm. Například fotoaparát má na přední straně 5 a na zadní 13MPx. Čočku dodala společnost Sony, takže lze s jistotou říci že focení bude vskutku výborné.

Samozřejmě nechybí Dual-LED, tedy dvojitý blesk nebo clona f/2.0. Důležité je také zmínit možnost nahrávat 4K video a to i ve Slow Motion, což je za cenu telefonu skutečně luxusní vlastnost.

Displej používá krytí Gorilla Glass 3 s rozlišením 1080p a hustotou pixelů 401ppi. Samozřejmě se jedná o technologii LTPS IPS. Velikost displeje činí 5.5″, tedy velikost například Samsung Galaxy Note 2.

Zajímavostí je že se na něm nachází celkem 3 mikrofony, které by tedy měli potlačovat šum a to na dost vysoké úrovni. Pro takový výkon je také nutná gigantická baterie. OnePlus proto připravil baterii s velikostí 3100mAh, tedy opět úroveň Galaxy Note 2, který je ale díky nástavbě TouchWiz na úrovni telefonů do 3.000 korun.

Nechybí LTE, Bluetooth 4.0, NFC či nejnovější standard Wifi 802.11ac s podporou dvou pásem. 2.4GHz a 5GHz. Podobně jako u iPhonu, není přítoment slot na MicroSD kartu.

Velkým plusem pro milovníky čistého Androidu je fakt, že telefon nebude potřeba rootovat a poté do něho nahrávat Custom ROM… Sám One již obsahuje Cyanogen Mod 11S postavený na Androidu 4.4 KitKat. Samozřejmě, jeho GUI (grafické uživatelské rozhraní) bude trochu upravené. Jedná se ale pouze o grafické věci, jako velikost ikon, vzhled ikon, aj.

Nabízet se bude ve dvou základních barvách. Ano, uhodli jste, černá a bílá. Také se bude nabízet pouze ve dvou základních velikostech paměti. 16 a 64GB. Za model s menší pamětí uživatel zaplatí 299$ (6.000,-). Za druhý model 349$ (7.000,-).

Distribuce do Evropy se zahájí ve druhém kvartále. Český trh zatím není potvrzen. Lze také očekávat že v tuzemských obchodech se model prodraží o několik tisíc korun.

3 komentáře: „OnePlus: Smrt špičkových telefonů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *