My Epads: Zeepad 7 – tablet za sedm stovek

Asijskou společnost My Epads zná jen málokdo. Soustředí se na výrobu tabletů především pro velkoodběratele, na veletrhu CES 2015 ale společnost předvedla první tablet určen pro trh, Zeepad 7. Jako jedna z mála společností prolomila hranici 1000 korun za kus

Novinka se poprvé objevila na veletrhu spotřební a výpočetní elektroniky v Las Vegas, který nese název CES 2015. Samozřejmě za cenu pod hranicí jednoho tisíce korun nemůžeme čekat nijak oslnivé vybavení zařízení.

Disponuje obrazovkou s velikostí 7″ a rozlišením 800 x 480 pixelů. Základní verzí operačního systému je Android 4.2, s budoucí aktualizací bychom ale spíše počítat neměli. Tablet sice nabízí dvě kamery, ovšem obě mají rozlišení pouze 0,3 Mpx, které ale na videohovor jistě postačí.

Jako procesor je zde dvoujádrový RockChip 3026 na architektuře Cortex – A9 s frekvencí 1,5 GHz, kterému ještě asistuje 512 MB operační paměti DDR3 400 High Speed Memory.

iGET N9A SCHOOL lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Pro uložení dat je připraveno 4 GB úložiště. Bohužel polovina, tedy 2 GB jsou rezervovány pro systém a nelze tak s ní jakkoliv manipulovat. Co je ale dobrou zprávou je fakt, že úložiště lze rozšířit až od dalších 32 GB a to pomocí Micro SD karty.

Baterie také není nijak slavná, její objem je pouze 3000 mAh, což je například v porovnání s iPadem 4. generace (11 560 mAh) dost hrozné číslo. Za takovouto cenu ale nenabízí ani známé značky tablety s lepším vybavením.

Co se designu týče, tablet je velice krásné zpracovaný. Narozdíl od většiny ostatních modelů, tento nepůsobí nekvalitně. Je jak příjemný na omak, tak i odolný proti vnějšímu poškození

V balení najdeme tablet, USB kabel, OTG kabel, Stylus pro práci s tabletem, standardní nabíječku, manuál, sluchátka a ochranou folii na displej.

Dostupný je zatím pouze na Americkém trhu. Vedení MyEpads ale přislíbilo, že v případě velkého zájmu tablet uvolní také pro Evropský trh.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *