Mactans: Pozor na dokovací stanice a nabíječky

Tým vědců, zastupující Georgia Tech, oznámil vývoj nové nabíječky, která může ohrozit bezpečnost zařízení s nainstalovaným operačním systémem od Applu. Vědci toto svoje zařízení pojmenovali Mactans a spočívá v tom, že při použití nabíjecího zařízení s Mactans je z něj nainstalován přímo do telefonu nebo tabletu škodlivý kód za méně než minutu.

Apple-iPhone-5-White

Tato akce nepotřebuje žádnou akci ze strany uživatele, tím pádem leckdy ani majitel nemusí vědět, že právě jeho zařízení je infikováno. Škodlivý kód funguje na podobné bázi jako zabudovaný software přímo od výrobce – uživatel nemá šanci ho nijak upravovat nebo jen zobrazit.

Oznámení o dokončení vývoje bylo oznámeno právě v době, kdy se chystá Black Hat konference, která je naplánována od 27. července až do 1. srpna. Konference je právě tematicky zaměřená na bezpečnost v oblasti počítačů a informačních technologií. Vědci se zatím nepouštějí příliš do styku s médii a o Mactans je známo jen několik málo základních informací.

Konferenci však tým z Georgia Tech využije k tomu, aby všem zúčastněným předvedl, že Mactans skutečně funguje. Lze očekávat, že o tento důkaz funkčnosti bude velký zájem mezi diváky Black Hatu, jelikož iOS je stále považován za jeden z nejbezpečnějších operačních systémů.

Zdroj: FreeBit.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *