Vybíráme Antivirový program

Nevíte si rady jaký antivir pořídit vašemu počítači, nebo notebooku? Nebuďte v rozpacích. Představujeme Vám 8 nejlepších antivirů světové scény.. Stačí si jen vybrat.
Obsah

Nejprve si zde uvedeme seznam antivirů a jejich cenovou dostupnost:

 • Avast! – zdarma | placený
 • AVG – zdarma | placený
 • ESET NOD 32 – placený
 • Norton – placený
 • ESET – Smart Security – placený
 • Kaspersky – placený
 • Comodo – zdarma | placený

Avast!
Avast! nás přivítá pěkným grafický uživatelských rozhraním, které se snadno ovládá. Antivirus navíc pochází z České republiky, takže lze očekávat přesnost a kvalitu.

K dispozici je jak zdarma [Avast! Free Security] tak jako placený antivirus [Avast! Internet Security].

Verze free obsahuje základní ochranu, tedy blokování spyware, malware, virů, atp.. Dá se říci že tato verze free uspokojí každého běžného uživatele, který na internetu kliká pouze na to, na co má, nenavštěvuje stránky s pochybnou bezpečností nebo nestahuje, co nezná. Oproti němu, verze Internet Security nabízí maximální ochranu počítače. Odráží spamy, podvodné emaily, otevírá neprověřené programy ve virtuálním počítači – nehrozí riziko nákazy vašeho počítače, a spoustu dalšího. Navíc hlídá aby Váš počítač nebyl napaden hackerem – odstraňuje tzv. backdoor, který se nabourá do vašeho vnitřního systému a umožní hackerovi připojit se na Váš počítač.

Uživatel Roman hodnotí Avast!

Tento program vřele doporučuji všem svým známým, pro běžné uživatele je free verze naprosto dostačující, program běží na pozadí, aktualizace stahuje automaticky takže si ho nemusíte ani všimnout. Navíc je pracovní paměť jen cca 3500 kb takže ani nesnižuje výkon PC. Testováno na Win7 32bit.

Aktuální verzí antiviru je verze 8 [7.2013] a je monžé ho koupit od 790 korun přímo na stránkách avast.cz
AVG
AVG nás stejně jako Avast! přivítá příjemným uživatelským rozhraním které je optimalizováno pro operační systém Windows 8. AVG má stejné kořeny jako antivirus předchozí, tedy české kořeny. Opět tedy můžeme očekávat vysokou kvalitu za rozumnou cenu.

Program se nabízí ve dvou verzích. Tou první je AVG AntiVirus Free, která je zdarma. Druhou, placenou verzí je verze Internet Security.

AVG nabízí kompletní ochranu vašeho počítače. Verze free nabízí přibližně to samé jako verze Free u Avastu!. Verze, kterou si můžeme koupit již ale nabízí kompletní ochranu proti virům, ochranu emailové schránky, ochranu při online bankovnictví, ochranu proti virům při online komunikaci, např. Skype, ICQ, aj., zajišťuje lepší přehrávání videa a hudby a plynulejší chod počítače.

Uživatel Milan hodnotí AVG

Tento antivirový program mohu pouze doporučit. Musím tedy napsat že po instalaci jsem měl problémy , jako třeba že se mi sekal explorer. Pak jsem stáhl aktualizaci antivirového programu a od té doby nemám problém.

Aktuální verzí je verze 2013 [7.2013]. Je možné ho pořídit s akční cenou -15% za 1 189 korun.
NOD 32
NOD 32 je antivirový program, který trochu zasahuje do historie. Je poměrně zastaralý a společnost, která se soustředí mimo jiné i na druhý antivir už mu nevěnuje tolik pozornosti. Antivir vyvíjí společnosti ESET, která mimo jiné produkuje i antivirus ESET – Smart Security. Nemá vzhled pro Windows 8 a uchovává si tak svůj klasický design.

Program se nabízí pouze v placené verzi.

Antivirus nabízí kompletní ochranu před viry, spyware a malware, které dnes patří mezi přední hrozby brouzdání na internetu. Bude kontrolovat vaše pohyby na sociálních sítích – citlivá data však neuchovává, nakupování na internetu a internetovém bankovnictví, atp. Jeho hlavní předností je kontrola souborů již při jejich stahování – nezpomaluje systém při kontrole již staženého souboru.

Uživatel Vladimír hodnotí NOD 32

NOD 32 je pro mě nejlepší antivir z prostého důvodu. Nezatěžuje systém! Oproti různým Terminátorům, Avastům, Avg, atd., kteří zpomalí start, spouštění, ukládání, otevírání… Tento jen minimálně. Bezva antivir

Aktuální verzí je verze 6 [7.2013]. Koupit ho lze od 999 korun.
Norton
Norton je velice kvalitní antivirový program. Bohužel se nám jeho vzhled nelíbí. Je nepřehledný a vládne v něm spíše chaos, než pořádek který uživatel hledá..

Norton se bohužel nabízí v pouze jedné, a to placené verzi.

Navzdory svým vzhledovým nedostatkům nabízí Norton poměrně dobrou antivirovou a antispamovou / antimalwarovou ochranu pro Váš počítač. Chrání také prohlížeč a má funkci rodičovský zámek, pomocí něhož snadno nastavíte, na které stránky může dítě jít a na které ne. Znemožní také aby dítě nastavilo cokoliv v počítači, nebo dokonce v samotném antiviru. Mimo jiné také nabízí 2GB úložiště pro vaše data, které lze snadno obnovit zpět do počítače.

Uživatel Tarantule hodnotí Norton

Velice dobrý program, jeden z nejlepších!

Aktuální verze je verze 2013 [7.2013]. Koupit ho lze od 1 189 korun.

Smart Security
Velice kvalitní antivirový program od společnosti ESET. Jak jsme již uvedli mimo Smart Security produkuje také poněkud pomalejší a starší NOD 32, který je spíše starším bratrem Smart Security. Tento antivirový program zapadá do kategorie těch nejlepších.

Tento profesionální bezpečností program se nabízí pouze v placené verzi.

Je obecně známo že antivirové programy o ESET patří mezi ty nejlepší. My si dovolujeme tvrdit že jsou to ty úplně nejlepší antivirové programy na světě. Skrývá v sobě všechny klady a skoro žádné zápory. Ve své podstatě můžeme tvrdit že v sobě skrývá klady ze všech antivirových programů.

Uživatel Ozzy hodnotí Smart Security

Vynikající program… U Firewallu se mi zamlouvá volba nastavení „tracking mode“…

Aktuální verzí je verze 6 [7.2013]. Koupit ho lze od 1 511 korun. POZOR. Aktuálně se testuje verze 7, lze tedy brzy očekávat aktualizaci tohoto bezpečnostního programu.
Kaspersky
Antivirový program Kaspersky je více než skvělý. Kombinuje jednoduchost, profesionální funkce a skvělý design. Stává se z něj velice kvalitní antivirový program.

Nabízí se pouze v placené verzi

Hlavními vlastnostmi antivirového programu jsou přesnost a maximální bezpečnost. Funkce System Watcher sleduje neustále stav systému, takže pokud se nějakému malwaru nebo jinému viru podaří dostat do systému, Kaspersky při prvním náznaku podezřelého chování skartuje celý vir i s jeho kořeny a knihovnami. Samozřejmě nechybí rodičovský zámek nebo ochrana emailů, bankovnictví či sociálních sítí.

Uživatel Mario hodnotí Kasperky

Vyborny vynalez tento Kaspersky,odporucam

Aktuální verzí je verze 2013 [7.2013]. Koupit ho lze od 798 korun a to díky mimořádné akci, namísto 939 korun.
Avira
Avira patří mezi ty opravdu oblíbené antivirové programy, ačkoliv ho na české scéně zřejmě znát nebudete. Je uživatelsky přátelský a příjemný.

Avira se nabízí ve dvou verzích. Ve verzi zdarma a v placené verzi.

Verze free nabídne základní ochranu počítače.. Tedy anti spamové a malwarové štíty, atp. Oproti tomu placená verze nabídne zrychlení počítače, zlepšení kvality při poslouchání videa a hudby, ochranu hesel, sociálních sítí, online nakupování, online bankovnictví, atp.

Uživatel Bárt hodnotí Avira

Kvalitní antivirák s minimálním zatížením

AKtuální verzí je verze 2013 [7.2013]. Koupit ho lze od 649 korun.
Comodo
Comodo je velice propracovaný antivirový program. Na naší stupnici se vyšplhal až někam na horu, skoro pod ESET. Má přijemné rozhraní, pěkně a dobře se s ním pracuje a je rychlý.

Nabízí se ve dvou verzích. První verze je zdarma, druhá je placená.

Verze free toho nabízí opravdu mnoho. Firewall, Game Mode, Defense +, Cloudové zálohování souborů, kontrolu při instalaci, a spoustu dalšího… A nyní si představme, že placená verze toho nabízí přibližně 2x tolik. V našich očích tedy Comodo soupeří o první příčku s populárním ESET Smart Security. Do budoucna tipujeme Comodo jako nejlepší antivir.

Uživatel Martin hodnotí Comodo

Navzdory svojí složitosti je Comodo mou volbou číslo 1. Mám ho rád, je to antivir podle mých představ

Aktuální verzí je verze 2013 [7.2013]. Koupit ho lze od 520 korun. Bohužel není v češtině.

6 komentářů: „Vybíráme Antivirový program

 • 4.7.2013 (16:11)
  Permalink

  Jaj my máme tak rozdílný názory.. Jak my spolu budeme moct pracovat 😀 Chybí ti tam polovina antivirů… Těch lepších 😀

  Reagovat
  • 5.7.2013 (12:58)
   Permalink

   Prosimtě, Martine, jakých? 😀
   No, musím přiznat že spolupráce bude velice těžká.. 😀

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *