Kde servisovat notebook, který už není v záruce?

Nebudeme si nic nalhávat. Jen málokterý notebook je takový „držák“, aby vydržel dalších x let bezproblémového provozu i poté, co skončí záruční lhůta. Je zajímavé, že se první komplikace často objeví právě v této době… Ale skutečně je nutné pořizovat nový stroj? Zeptali jsme se zkušených techniků z ABAXu – divize servis notebooků České Budějovice. Řeší stovky reklamací měsíčně a moc dobře ví, že se opravy ve většině případů vyplatí.

Spousta uživatelů se při sebemenších problémech přiklání k pořízení nového notebooku. Proč by ne, vždyť objednávka je otázkou několik minut. Olej do ohně navíc lijí i sami obchodníci, kteří zákazníky nabádají, aby neservisovali a raději si udělali radost novým modelem. Ceny výpočetní techniky průběžně klesají, tak proč se zabývat opravou?

neajtak.cz_abax_cz_01

Opravit notebook znamená ušetřit spoustu peněz

Důvodů je hned několik. Tím prvním je – ač se to na první pohled nezdá – nemalá úspora nákladů. Pobočka servis HP České Budějovice uvedla, že na rozdíl od autorizovaných servisů není smluvně vázána s oficiálním distributorem a díky tomu může nakupovat náhradní díly přímo od výrobců nebo zahraničních distributorů. Logicky výrazně levněji, což se notně projeví i na celkové ceně opravy.

neajtak.cz_abax_cz_02

Rychlý a přitom kvalitní servis

Pokud se obáváte zbytečných průtahů, jistě vás potěší následující statistika. Více než 60 % zakázek ABAX realizuje do jednoho týdne. Zákazníci, kteří nemohou tak dlouho čekat, si mohou připlatit za expresní opravu do 24 hodin. Servis se postará o odvoz i dovoz.

Technici z pobočky servis Asus České Budějovice podotkli, že se po diagnostice a kalkulaci přikloní k opravě 8 z 10 zákazníků. Míra reklamací se stabilně pohybuje pod 10 %.

Pokud se oprava nefunkčního notebooku nevyplatí, můžete si z něj nechat vytáhnout ztracená data. I v tomto ohledu vám technici z ABAXu rádi vyjdou vstříc.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *