Kazam: Tornado 348

Britská společnost Kazam v minulém roce představila dva chytré telefony. Prvním byl Thunder 340R, který se může pyšnit svojí obrovskou odolností, druhým modelem byl poté TV 4.5, který měl integrovanou televizní anténu a mohli jsme se na něj dívat pohodlně jako na televizi.

Nově představený model Tornado 348 je ale zajímavý hlavně díky své tloušťce poze 5.15mm, což z něj dělá nejtenčí smartphone světa a byl zapssán do Guinnessovy knihy rekordů.

Displej

S rozlišením 1280 x 720 pixelů a velikostí 4.8″ je z telefonu ještě větší lákadlo. Navzdory HD displeji namísto Full HD, nejspíše z důvodu úspory baterie, má displej nádherné barvy a pozorovací úhly. Za to vše vděčí technologii AMOLED.

Nadstandardní záruka

Oproti veškerých chytrým zařízením na trhu má ale Tornado jednu výhodu. Kazam nabízí v prvním roce zakoupení bezplatnou výměnu displeje v případě poškození které nebylo úmyslné. Pakliže se jednalo o nehodu, bez problémů vymění displej zdarma.

Navíc každý zákazník dostane 3 roky trvající záruku, za kterou si u většiny značek musíte připlatit nemalou částku.

Výkon

Navzdory velice tenké konstrukci telefonu, výkon je na velice vysoké úrovni. O chod zařízení se stará osmijádrový procesor MediaTek MT6592, který je taktován na frekvenci 1,7GHz. Telefon je tak velice svižný a nemá nejmenší problém při zpracování jakýchkoliv aplikací. Problém nastává až po spuštění o něco náročnějších 3D aplikací, především se jedná o hry, a to kvůli malé operační paměti, která má velikost pouze 1GB. Ve střední třídě je však tato velikost stále standardem.

ostatní

Pro uložení dat je připravena interní paměť 16GB, což je v dnešní době poměrně malá kapacita, pokud k tomu navíc v telefonu chybí rozšiřující slot paměti na karty MicroSD. S příchodem cloudových úložišť je ale tato skutečnost u chytrých telefonů stále častější, což má za následek snížení výrobních nákladů a s tím i prodejní ceny.

Na zadní straně přístroje se nachází 8MPx fotoaparát s automatickým ostřením a LED diodou a za snímky z něho pořízené by se nemusel stydět ani profesionální fotograf. Na přední straně se poté nachází 5MPx fotoaparát pro příznivce selfies.

Obrovským překvapením je také výdrž telefonu. Navzdory kapacitě baterie, která činí pouhých 2050 mAh vydrží telefon na jedno nabití až 2 dny při běžném používání. Pokud však využíváte telefon především na hry a náročnější aplikace, výdrž se samozřejmě citelně zkrátí.

Tornado 348 od společnosti Kazam lze pořídit za cenu od 7.000-8.000,-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *