Jak smazat pevný disk –> NTFS

Smazání pevného disku je velice složitá věc. Oddíl většinou nejde smazat a to díky tomu že je právě používaný operačním systémem, aj. Smazat nejde též ani v BiOSu,. Zbývá tedy jediná možnost, a to jej vymáznout ho za pomoci instalace Windows, kterou ovšem nemusíme dokončit, a to za pomoci nástroje oprava systému –> cmd, a několika málo příkazů, které si ukážeme..

Nejprve spustím instalaci Windows. Ovšem, pozor, nikoliv ze spuštěného operačního systému ale přímo z BiOS Boot. V předchozím článku Instalace operačního systému si můžete přečíst jak nastavit BiOS aby instaloval operační systém z vloženého média  [disk DVD v CD-ROM mechanice]. Předpokládám že dle tohoto návodu jste postupovali a vykoukla na Vás instalace Windows.

Pokud ano, můžeme pokračovat dál. Potvrdíme co je potřeba a místo Nainstalovat klikneme ve spodní levé části na tlačítko Opravit počítač. Instalace na nás teď bude mluvit nejspíš anglicky, to ale vůbec nevadí. Vybereme obnovení z bitové kopie systému. Instalace nás potom nařkne, že není vloženo médium s bitovu kopií, to však nevadí, a je to dokonce dobře pro naše další nastavování.

Potom co nás instalace, jak řekl Martin ******* že žádná kopie není, jednoduše to stornujeme a dostaneme se do nabídky recovery. Zvolíme si příkazový řádek, a vepíšeme následující kód, či kódy, které si také popíšeme:

diskpart

Přepne do režimu diskový oddílů

list disk

Otevře se seznam disků, respektive oddílů

– Nyní si zjistíme jaké číslo má nás disk –

select disk

Za disk napíšeme mezeru a poté číslo našeho disku.. V mém případě se jedná o select disk 0

clean

Poslední krok, který smaže disk jenž bude fungovat jako jednotka NTFS

Jak to funguje u nás v praxi:

  1. diskpart
  2. list disk
  3. select Disk 0
  4. clean

Nyní je vše funkční. Disk je smazaný a funguje jako jednotka NTFS. Hurá do instalace operačního systému.. Přejeme Vám více štěstí než jsme měli my.. Instalace nám trvala skoro 2 dny a musela být provedena x krát za sebou.. Ach ten starý notebook 🙂
6 komentářů: „Jak smazat pevný disk –> NTFS

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *