Jak prodloužit životnost notebooku až o polovinu?

Pokud je notebook vaším nepostradatelným pracovním nástrojem, který si berete všude s sebou, zpozorněte. V prvé řadě si položte otázku, jak se o něj staráte. Respektive zda notebook udržujete v dobré kondici, nebo vaše péče končí tím, že hadříkem očistíte displej. Ale proč se ptáme? Protože stejně jako v případě jiných elektronických zařízení můžete i notebooku výrazně prodloužit životnost. Stačí, když budete dodržovat několik základních pravidel

Z notebooků se stalo spotřební zboží. Ceny klesly poměrně hluboko, což je pro mnohé uživatele pádný důvod k tomu, aby se o svá zařízení nestarali. Vždyť si mohou za pár tisíc pořídit zbrusu nový model, tak proč zbytečně ztrácet čas údržbou? Takového smýšlení není ekologické ani ekonomické. Prodloužení životnosti notebooku přitom není nijak náročně. Budete-li se o něj dobře starat, udržovat ho v čistém stavu a pravidelně odstraníte binec, který se dostal dovnitř, pravděpodobně vám bude věrně sloužit podstatně déle. Podle odborníků by opravy počítačů nebyly zapotřebí ani zdaleka tak často, kdyby se uživatelé o svůj hardware náležitě starali.

Amatérské čištění notebooku není ideální

Do notebooku se dostává prach a často i jiné nečistoty, které mohou způsobit vážné poškození hardwaru. Ale jak útroby laptopu vyčistit? Na internetu najdete poměrně přesné postupy, často i ve formě videoprůvodců. Pro běžného uživatele je však mnohem jistější kontaktovat servis notebooků.  Nikdo vám totiž nezaručí, že po vyčištění vlastními silami notebook opět zprovozníte. Případů, kdy uživatelé poškodili vysavačem základovou desku, je nespočet.

Servis počítače navíc není tak drahý, jak jste si možná doposud mysleli. O notebook se vám postarají zkušení technici, kteří jej kompletně rozeberou, komponenty vyčistí a případně vymění teplovodivé pasty. Protože právě ty dostávají vlivem vysokých vnitřních teplot pořádně zabrat. Není výjimkou, když se teplota vnitřního prostředí zvýší z původních 50° C až na 80° C.

Jak prodloužit životnost svého notebooku již víte. Co s tím uděláte, je už jen na vás.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *