Jak přidat grafiku [obrázek] alba či písničky

Dnes se podíváme na přidání grafiky alba, nebo jednotlivé písničky.  Využijeme k tomu program Mp3tag, který mimo jiné umí editovat i autora, album, atp. Vše si podrobně popíšeme a pro absolutní pochopení přidáme ke každému kroku obrázek.

mp3tag-1
Klikněte na obrázek pro zvětšení

Na obrázku výše je velice jasně ukázán náš první krok. Otevřeme program a přesuneme do něho svou vybranou skladbu, nebo seznam skladeb. Také na ní klikneme, a tím jí označíme.

mp3tag-2
Klikněte na obrázek pro zvětšení

Pokud jsme skladbu nebo skladby vybrali, klikněme na prázdný papír s tužkou v horním obrázkovém menu. Na obrázku výše je znázorněn zeleným rámečkem, na který navíc ukazuje velká rudá šipka. Klikneme na tento obrázek, který nás přesměruje na rozšířené tagy.

mp3tag-3
Klikněte na obrázek pro zvětšení

Nyní máme možnost vložit obrázek skladby. V programu to nazývají „obalem“. Další volbu jsem opět zvýraznil zeleným rámečkem. Klikneme na obrázek a nyní pouze najdeme zvolený obrázek a potvrdíme svůj výběr. Potvrdíme i další věci které bude program případně chtít, a máme hotovo. Program sám zahlásí že tagy byly uloženy. V tomto okamžiku můžete aplikaci zavřít a vaše skladba již bude mít vybraný obrázek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *