Jak plně využít Google

Procento lidí, kteří ještě neumí bezproblémově hledat pomocí Google na internetu je stále vysoké. Přitom je to právě internet, který otevírá bránu do světa informací. Podíváme se na nabídku Google v sítích internetu.

Obsah:
Vyhledávání:

(pomůcky – nastavený vyhledávač Google a prohlížeč Google Chrome)

Google Chrome ke stažení ZDE.

Google Nexus 5 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


google_search_1
Google Chrome: Úvodní okno

Spustili jsme prohlížeč Google Chrome, ve kterém se nám nejspíše ukáže přibližě to samé jako na obrázku výše. Nyní máme dvě možnosti. Zadávat do vyhledávací lišty nebo do vyhledávače v dolní části. Oboje vykoná stejnou práci.

Je tedy zcela jedno který z nich si vyberete. Nyní vepíšeme do vyhledávače například nějaký problém. Musíme ho však napsat co nejstručněji, aby Google našel co nejbližší požadované výsledky.

Samozřejmě, za dotaz se nepíší otazníky. Pro případ nejvyšší však Google ignoruje veškerou interpunkci.

Pro příklad:

„Jak převést .pdf do .epub“ (.epub – zkratka textového formátu [e-book] pro OS Android)

-Zobrazí se nám hned několik výsledků. Osobně doporučuji použít tuto adresu: Jak převést .pdf do .epub. Tento web obsahuje také online konvertor, takže není žádný problém provést operaci ihned.


Pakliže jste si vybrali jiný výsledek a byli jste přesměrování na stránku, kde se například nalézá velký obsah textu, jednoduchým řešením pro vyhledávání v něm je otevřít Ovládání Chrome.

google_search_2
Google Chrome: Ovládací panel

Zde je jasně vidět náš další záměr, fulltextové vyhledávání na webu. Stačí si otevřít panel ovládání nahoře, vpravo od vyhledávací lišty a zvolit Najít. Lze také použít klávesovou zkratku ⌘F (Command + F).

Vyhledávací triky

Zkusme si napsat namísto problému do vyhledávače „10+10“ a potvrdit výraz Entrem. Zajímavé, že? Vyhledávač automaticky sečetl tyto dvě proměnné a zobrazil jejich součet. Stejné to například může být se sportovním utkáním. Pakliže zadáme název týmu, či země a oddělíme ho od soupeřícího státu či klubu pomlčkou ( – ), Google ukáže aktuální stáv utkání.

google_search_3
Google Chrome: Kalkulačka
GOOGLE chromecast lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Podobné je to také s vyhledáváním známých osobností, jako je například Albert Einstein, kde se na pravé straně zobrazí panel informací, včetně údajů o narození, úmrtí, aj.

Jednoduše stačí vepsat cokoliv konkrétního. Po otázky týkající se autobusů, přes pizzerii až k počasí. Samozřejmě možností je daleko, daleko více…

Služby

Google nabízí velkou spoustu programů pro nejrůznější využití. Samozřejmě, vše je plně zdarma, jak mívá společnost ve zvyku.

Google s sebou nese jednu velkou výhodu oproti ostatním. Po vytvoření účtu je nám automaticky přidělen úložný prostor na Disku Google, nebo založen také aktivní účet na YouTube či Google +.

Není tak třeba tvořit desítky účtů s desítkou hesel. S Googlem budete mít vše co potřebujete na dosah ruky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *