Jak obnovit ikonu z Launchpadu

Při použivání OS X se může stát že provedete například instalaci nového programu, nebo necháte vyčistit systém aplikací Clean My Mac 2, aj., a ikony z Launchpadu jsou skryty. Bude u nich zobrazen pouze text, nebo dokonce nic. Dnes se tedy podíváme jak tento problém napravit.

Bod obnovy

První možností je použít bod obnovení, respektive obnovit počítač ze zálohy, kterou nabízí dodávaný software Time Machine od Apple. Manipulace s Time Machine je velice jednoduchá a proto si ji nemusíme popisovat. Samozřejmě ale počítám s tím že většina Time Machine nepoužívá, a proto je pro Vás vhodnější změna jazyku.

Změna jazyku

Druhá, praktičtější náprava je změnit jazyk systému na angličtinu. Nevíme proč, ale při změně jazyku se ikony opět oběví, a text s nimi. Stačí se dostat do Předvoleb systému a zvolit v prvním řádku Jazyk a Oblast. Klikneme na znaménko „+“ a vybereme jiný jazyk (samozřejmě ten, kterému minimálně základně rozumíme – činštinu nebo japonštinu nedoporučujeme..).

Zvolíme jazyk a zavřeme okno. Restartujeme Mac a zkontrolujeme Launchpad. Pakliže jsou ikony na svém místě, stačí nyní udělat opačný postup. Předvolby systému –> Jazyk a Oblast –> Nyní klikneme na jazyk (angličtina) a klikneme na znaménko „-„. Opět zavřeme okno a restartujeme Mac.

Po úspěšném znovuzapnutí by měl naběhnout jak český jazyk tak ikony z Launchpadu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *