Jak na Ubuntu nainstalovat Minecraft Launcher by AnjoCaido

Uživatelé Linuxového Ubuntu se potýkají s problémem. Jejich Minecraft totiž „nejde“ nainstalovat. Respektive nejde spustit .exe launcher, kterým se například ve Windows dostanete do uvítací obrazovky, ze které hru stáhnete a nainstalujete. My si ale ukážeme jak tento neoriginální Minecraft nainstalovat i na Linux.

Nejprve si stáhneme soubor NeAjťák – Minecraft Launcher by AnjoCaido. Archiv .tar otevřeme a rozbalíme kamkoliv na plochu nebo do složky. Otevřeme si složku se soubory kterou máme v postranním panelu operační systému. Najedeme si do složky Počítač a otevřeme si další složku „usr“. Nyní překopírujeme soubory z naší stažené složky bin do složky bin kterou máme otevřenou.

Pokud se nás systém zeptá zda-li opravdu chceme přepsat soubory, vybereme ano. Nyní uděláme stejný princip se složkou „share“. Opět překopírujeme soubory z naší stažené složky share do otevřené složky share, a pokud bude mít systém stejný dotaz jako prve, navolíme opět svou odpověď.

Nyní by vše mělo fungovat. Vše zavřeme, popřípadě restartujeme počítač a spustíme Minecraft. Ptáte se jak? Vepíšeme do vyhledávacího okénka – které vyvoláme stisknutím tlačítka „Start“ nebo ikonky Ubuntu v postranním panelu – Minecraft. Vybereme program který hledáme, spustíme ho, a poté již manipulujeme jako s normálním Minecraftem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *