iOS: Jak zamezit omezení výkonu

Apple začal s omezováním výkonu procesoru u starších modelů iPhone. Po aktualizaci 12.1 mu neuniknou ani novější jablečné generace 8, nebo 8X

Velká řada uživatelů starších generací iPhone se v poslední dobu musí potýkat se sníženým výkonem zařízení. Apple záměrně integroval do operačního systému iOS funkci, která umožní zpomalit výkon procesoru na úroveň, která dle Applu zajistí maximální možnou životnost baterie starších zařízení a zabrání nenadálým výpadkům aplikací nebo úplnému vypnutí telefonu.

Naštěstí, tento problém se netýká všech zařízení a tuto funkci lze také poměrně jednoduše v několika krocích vypnout.

Otevřeme Nastavení a najdeme záložku Baterie, kterou otevřeme.

V této sekci nastavení můžeme nastavit například zobrazení stavu baterie v procentech.

Druhá volba je Režim nízké spotřeby, ten je užitečný například v případě že máte zrovna nízký stav baterie a nabíječka je v nedohlednu. iOS omezí aktivity které jsou na iPhonu prováděny automaticky, v praxi to znamená například zastavení automatické aktualizace emailové schránky, využívaných dat nebo spotřebu energie.

V případě zapnutí této funkce bude funkce automaticky vypnuta při 4/5 nabití baterie, tedy na úrovni 80%.

Třetí záložka Kondice baterie už pojednává o stavu a životnosti baterie. Po rozkliknutí se nabízí možnost porovnat aktuální Maximální kapacitu baterie při úplném nabití v procentech oproti nové.

Druhá volba nabízí možnost upravit Maximální výkon zařízení. V případě že je vaše baterie v dobré kondici, systém neumožňuje omezení výkonu a tudíž ani jeho vypnutí.

V záložce se pak také nachází graf využití baterie a také filtrování dle aplikací, což může být užitečné v případě hledání nenasytné aplikace.

Přehled se pak nabízí ve dvou variantách: Posledních 24 hodin a Posledních 7 dní.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *