Instalace Minecraft módů

Koukáte na svého oblíbeného hráče či hráčku při natáčení kostičkové hry, když v tu vidíte například nějaký mód, který v normální Minecraftu není. Jelikož to má váš oblíbenec/oblíbenkyně, chcete mít mód taky..

Nejprve si musíme stáhnout ModLoader, a to v aktuální verzi Minecraftu. Pokud tedy máme Minecraft 1.5.1, stahujeme logicky ModLoader 1.5.1. Dalším krokem je stažení požadovaného módu. Něco si prostě najdeme a stáhneme. Samozřejmě u verze postupujeme stejně jako při stahování ModLoader, tedy kontrolujeme verzi MC a módu.


Po dokončení stahování si otevřeme nabídku Start na počítači a vepíšeme do ní následující text bez uvozovek „%appdata%“. Na klávesnici zmáčkneme Enter a zobrazí se nové okno. Zde vybereme složku .minecraft –> Bin –> minecraft.jar, který otevřeme nikoliv jako Java aplikaci ale ve WinRAR nebo 7-Zip.

Z aplikace, kterou jsme si otevřeli v jednom z těchto dvou editorech smažeme složku META-INF. Pokud bychom tak neučinili, nic by nefungovalo jak má, a při troše štěstí by nám Minecraft nešel ani spustit. Nyní si jen stačí otevřít ony dvě složky, které jsme si stáhli a všechny soubory v nich obsažené nakopírovat kamkoliv do editované aplikace.

4 komentáře: „Instalace Minecraft módů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *