HTC: Špičkový One

Tchajwanský výrobce elektroniky HTC představil nového krále mobilních telefonů, který nepochází od jihokorejského Samsungu. Nový model One nabízí oproti ostatním modelům HTC velkou revoluci. Jako jediný má také reproduktory vpředu, namísto vzadu nebo po stranách.

Článek jsme připravili na základy žádosti našeho milého kolegy Martina, který o něj stál. Proto jsme se rozhodli zkritizovat mu jeho výběr, pokud to půjde..

První věc, kterou si rozebereme je zajisté procesor. HTC vsadil na čtyř-jádrového krasavce Snapdragon 600 s pracovní frekvencí 1,7 gigaherců, který zvládne i náročné pracovní zadání. Další výhodou je 32 gigabajtů uživatelské paměti, díky čemuž se model staví do první linie špičkových telefonů, které nenabízejí za větší cenu menší prostor pro data.

Baterie jako taková nezklamala ale jednalo se spíše o příjemné očekávání. Nabízí 2300 mAh, z čehož plyne že se jen tak rychle nevybije. Trochu nás ale zarazilo umístění baterie. Ta je lithium polymerová, takže nevyjímatelná. HTC tak v tom ohledu možná vsadilo na ověřenou taktiku iPhonů od amerického giganta Apple.

Rozlišení nabídne opravdu extrémní. Jen málo telefonů se může činit Full HD rozlišením 1920 x 1080 pixelů. Model One patří mezi ně. Velikost displeje 4,7″. Telefon má také pouhých 143 gramů, což je doopravdy velice málo. Na poli operační paměti nabízí 2048 megabajtů, tedy 2 gigabajty, a to tak se model přibližuje spíše Samsungu a jeho extrémním hodnotám.

Druhá věc u které nám stáli vlasy na hlavě je pouze 4 megapixlový fotoaparát. Překvapilo nás to, a zamrzelo.. K takovému telefonu takovýhle foťák? To se přibližuje spíše zločinu.. Nicméně, optika může pokrýt nedostatky. Telefon samozřejmě podporuje Wifi, 3G, Bluetooth, NFC, a jiné.

Naše pocity jsou převážně pozitivní. Až na fotoaparát se jedná o špičkový telefon, který se může rovnat například s Galaxy S IV. Doporučujeme jeho koupi začátečníkům, i pokročilým. Hodí se opravdu pro každého.

A cena tohoto modelu? Cirka 13 000 korun.

6 komentářů: „HTC: Špičkový One

 • 19.6.2013 (22:27)
  Permalink

  Děkuji za pěkný článek. A k tomu fotoaparátu. Pokud jde o kvalitní fotoaparát, tak je jedno, jestli má 6 nebo 13 tisíc pixelů… No, teda pro běžného uživatele, který dává fotky maximálně na internet… Řekni mi, k čemu ti bude tak velká fotka.. Stejně první, co s ní každý server udělá je, že ji zmenší a abych pravdu řekl, měl jsem Samsung G800, který už v době před 5-ti lety byl dokonalým fotoaparátem.. Za tu dobu se toho hodně změnilo a věř mi, že i 13ti megapixelová fotka může stát za h****. Každopádně, je to málo, mohlo by být víc, ale věřím, že HTC tam takový foťák nedalo kvůli tomu, že by nebylo místo. Nějaký smysl to mít bude 😉

  Reagovat
  • 21.6.2013 (21:14)
   Permalink

   Je to podobné jako s Applem. Apple má taky velice kvalitní optiku, a pokud na tom bude HTC doopravdy v praktickém používání stejně a nebude se jen vytahovat, pak tam mohou být klidně 3Mpx a uživatel bude mít pocit 8 nebo 13Mpx. Ale jinak určitě ano, už z principu by měl mít alespoň 8Mpx.

   Reagovat
  • 21.6.2013 (21:12)
   Permalink

   Ty sám jsi mi Martine kdysi napsal, že je lepší psát ve slovech a jazykem aby mu rozuměl každý. Proto jsem se rozhodl počešťovat.

   Reagovat
   • 23.6.2013 (14:42)
    Permalink

    Dobře, příště, speciálně kvůli tobě, Martine, budu anglo-čech 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *