HTC: One ME9 – První informace o novém smartphonu

Po modelu One M9, One M9+ a J Butterfly přichází další nástupce ME9 s unibody konstrukcí vyrobenou z polykarbonátu a vcelku sympatickým hardwarovým vybavením.

Očekává se například, že novinka by měla disponovat 5,2″ QHD displejem (960 x 540 pixelů) a fotoaparátem činícím se rozlišením 20MPx zadní a 4MPx přední kamery, která navíc spolupracuje s technologií UltraPixel selfie.

O hladký chod systému se postará výkonný osmijádrový procesor MediaTek MT6795 s frekvencí 2,2 GHz, kterému taktují 3GB operační paměti. Pro ukládání dat je pak připravenou úložiště o velikosti 32GB.

Co se baterie týče mělo by se jednat o kapacitu pouhých 2900 mAh. I to by však mělo postačit pro pohodový provoz po celý den. V základní verzi tohoto modelu pak budou vestavěny stereo reproduktory BoomSound stejně jako snímač otisku prstů zamezující nekalému živlu zneužít jakákoliv data v zařízení. Senzor bude samozřejmě vložený v domovském tlačítku.

Samozřejmě si tento model nelze představit pod ničím jiným než pod taktovkou operačního systému Android ve verzi 5.0 Lollipop s grafickou nástavbou HTC Sense 7. Cena by se poté měla pohybovat okolo €500, což je v přepočtu cirka 14.000 korun.

Napsat komentář