HTC: ONE M9 na MWC

Letos se do španělské Barcelony dostavila na MWC (Mobile World Congress) vlajková loď společnosti HTC. ModelOne M9 a zaujme především celokovovým zpracováním

M9 se na první pohled zdá skoro stejný jako jeho předchozí dvě generace. Pravé změny ale sahají hlouběji. Například fotoaparát na zadní straně telefonu už obsahuje pouze jednu čočku, nikoliv dvě jak tomu bylo u předchozí generace.

Pro připomenutí:

díky zdvojenému fotoaparátu na zadní straně bylo možné přiostřovat fotografie i po jejich pořízení. Každý snímek tak hravě vypadal jako od profesionálního fotografa s kvalitní zrcadlovkou

I tak je ale pořízená fotografie velice kvalitní, hlavně díky 20Mpx senzoru a čočce ze safírového skla. Samozřejmostí je natáčení videa v rozlišení 4K, tedy 4x větším rozlišením než je Full HD.

HTC One M9 white
HTC One M9 white

Na přední straně jsou umístěny dva reproduktory. Jeden nad a druhý pod displejem. Tato dvojice reproduktorů nově nabízí simulaci prostorového zvuku Dolby Surround 5.1. Zvuk je u tohoto modelu jednou z nejsilnějších zbraní. Obsahuje totiž technologii Qualcomm Immersive Audio, která dovoluje ve sluchátkách poslouchat hudbu ve vyšší kvalitě (24 bitů) než CD nosiče.

Velikost displeje zůstala stejná jako u předchozí generace, tedy 5″ s rozlišením Full HD (1920×1080). Uvnitř smartphonu se skrývá osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 810 postavený na 64 bitový architektuře s frekvencí 2GHz a 3GB operační paměti (RAM). Vnitřní úložiště nabízí celých 32GB, které samozřejmě lze rozšířit pomocí Micro SD karty o dalších 128GB.

HTC One M9 black
HTC One M9 black

Baterie má poté kapacitu 2840 mAh a obsahuje nejnovější Bluetooth 4.1, NFC a také nový Wi-Fi standard a/b/g/n/ac s podporou 2.4GHz a 5GHz pásma. Ti z Vás, kteří dosud užívali Micro SIM nebo SIM s klasickou velikostí, budou muset navštívit svého operátora kvůli výmněně za Nano SIM, která má kompaktnější rozměry než její předchůdce.

Napsat komentář