Android: Softwarová tlačítka na obrazovce

Jak snadno aktivovat navigační softwarová tlačítka přímo na plochu displeje? S naším návodem to zvládne každý za pár minut

Stala se vám nehoda či nějakou jinou událostí se porouchala softwarová navigační tlačítka smartphonu? Či pouze chcete namísto softwarových kláves ovládat telefon pouze na ploše displeje?

S naším návodem budete úspěšní do několika málo minut.

První krokem je mít úspěšně rootlé zařízení s Androidem. Pakliže se vaše zařízení v takovémto stavu již nachází, tento krok můžete přeskočit kliknutím ZDE

Jak na ROOT telefonu | tabletu

Jako první věc otevřeme Nastavení, sjedeme až k dolní nabídce a zvolíme Možnosti vývojáře. Odklikneme varovací okno a v nynější nabídce povolíme Ladění USB.

android_root_neajtak_unlockroot
Nastavení -> Možnosti vývojáře -> aktivace „Ladění USB“

Tím máme první krok k ROOTu hotov. Za další si poté stáhněte software níže. Jedná se o program UnLock Root ve verzi 3.0, který dokáže odemknout většinu nám známých značek a modelů.

UnLock Root v.3.0

Program spustíme jako správce, připojíme své zařízení přes kabel PC a z možností připojení zvolíme Pouze nabíjet.

android_root_neajtak_unlockroot_2
UnLock Root 3.0 – příprava na ROOT telefonu

Poté co program vyhodnotí zařízení jako připojené v režimu Ladění USB, povolí kliknutí na zelený rámeček ROOT. Po tomto kroku už jen počkáme až zařízení zpracuje změny a zapne se. Pozor, telefon či jiné zařízení může být několikrát restartováno.

Instalace dodatečného softwaru

Po úspěšném rootu nás od dotykových navigačních kláves dělí jen instalace jediné dodatečné aplikace. Obecně jde o prohlížeč souborů Androidu – jako když ve Windows otevřete prohlížeč disku C:

Osobně doporučujeme aplikaci ES File Explorer File Manager, které poté stačí udělit jen superuser práva aby mohla procházet vnitřní oddíly systému.

ES File Explorer -> aktivace "Root Explorer"
ES File Explorer -> aktivace „Root Explorer“

Aktivaci Root Exploreru lze provést dle obrázku který je výše. Stačí pouze srolovat levou postranní lištu skoro až dolů a pouze povolit tuto funkci.

Úprava souboru

Pro svou práci již máme vše připraveno a stačí tak pouze najet do složky system, kterou najdeme hned v kořenovém adresáři místního úložiště, skoro až dole, a upravit jeden z jeho souborů.

ES File Explorer -> složka "system"
ES File Explorer -> složka „system“

V této složce poté najdeme soubor build.prop. Ten otevřeme v nějakém z různých textových editorů či v editoru přímo integrovaném v ES File Explorer. Srolujeme dokument až na poslední řádku, jako na obrázku níže:

ES File Explorer -> úprava souboru "build.prop"
ES File Explorer -> úprava souboru „build.prop“

Pod tento poslední řádek doplníme vlastní text:

qemu.hw.mainkeys=0

Nyní stačí soubor opět uložit a zařízení restartovat a je vystaráno. Na obrazovce se zobrazí 3 základní navigační tlačítka Zpět, Domů a Správce aplikací.

Napsat komentář