Android: Přesun aplikací na SD kartu

Jak přesunout nainstalované aplikace v interním úložišti na kartu SD? Jednoduchý návod, více v článku…Spousta lidí vlastní tablet nebo smartphone s malou interní paměti, tzn. malým místem pro ukládání dat. Samozřejmě že toto úložné místo se dá rozšířit o externí Micro SD kartu. Získat tak můžete až dalších 128GB paměti.
http://mobilni-telefony.heureka.cz/samsung-i9301-galaxy-s-iii-neo/
Proč tedy neuložit aplikace na SD kartu, která má velkou kapacitu a těch pár aplikací se tam ztratí? Následně si s pomocí obrázků a jednoduchého návodu ukážeme jak můžeme tyto aplikace na kartu SD přesunout. Potřebovat nebudeme žádnou aplikací třetích stran.
app_2_sd_1

  • Otevřeme si Nastavení
  • V sekci Zařízení vybereme Aplikace

app_2_sd_2

  • Přerolujeme na záložku Na kartě SD
  • Přesunuté aplikace (na kartě SD) jsou označeny modrou fajfkou

app_2_sd_3

  • Klikneme na zvolenou aplikaci, sjedeme kousek dolů a vybereme Přesunout na kartu SD

Aplikaci nelze přesunout

Apple iPhone 5S 16GB lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


V případě že v posledním kroce nelze kliknout na tlačítko Přesunout na kartu SD, nedá se nic dělat. Ani software třetích stran si s tímto problémem většinou nedokáže poradit. Aplikace k tomu jednoduše není uzpůsobená a musí si držet svojí uloženou pozici.

 
3 Replies to “Android: Přesun aplikací na SD kartu”

  1. Dobrý den,vlastním lenovo yoga tab 3-os.android 5.1.1
    nedaří se mi přemísťování fotografií z usb-na vnitřní SD kartu.Děkuji za odpověď.

  2. ja na tabletu nemam na karte sd mam tam presun na kartu sd ale nefunguje to a potrebuji presunout filmi a pisnicky na kartu sd

  3. Zdravím. Tohle je sice známá věc, ale přesune se jen minimum aplikace. Celá instalačka kolikrát velikosti ´víc jak 1 GB zustane dál v uložišti zařízení. A to sem zatím nedokázal uplně dořešit. Pokud se to tedy nedá vyřešit přes PC, k tomu jsem se ještě uplně nedostal. Nebyl by nějaký nápad?? Díky

Napsat komentář