Android: Jak vytvořit widget

Existuje velká spousta widgetů pro Android. My si ale ukážeme, jak vytvořit vlastní widget, který bude obsahovat jen to, co my sami budeme chtít. 

Pakliže se chystáme na vytvoření vlastního widgetu, budeme potřebovat staženou apliakci Ultimate custom widget (UCCW) – URL směruje do obchodu Play.

Samsung N910 Galaxy Note 4 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Pakliže máme staženo a nainstalováno, můžeme pokračovat dalším krokem.

Otevřela se aplikace. Nyní zvolíme v horním menu New, čímž se nám otevře nastavení velikosti nového widgetu. Samozřejmě, můžete si zvolit jakou jen velikost chcete. Musíte se však držet dostupných mezí. Nyní klepneme na Add/ remove objects a z nově rozbalené nabídky vebreme položky, které do svého widgetu chceme. Po potvrzení položek z nabídky se opět vrátíme do hlavního menu kde zbolíme Edit objects. Nyní nám bylo umožněno editovat například pozadí a jeho barvu. Samozřejmě již vidíme své položky ve widgetu.

Klepneme-li na některou položku v editovaném widgetu, můžeme s ní libovolně pohybovat. Rovněž ji můžeme upravit i její vlastnosti, pakliže na ni klepneme. Pokud je widget hotov, stačí ho již jen uložit a spustit. Z horní nabídky (horní menu > napravo od tlačítka New se nachází tři svislé tečky – rozkliknout > Save Save skin > Make uzip.

Samsung G900 GALAXY S5 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Nyní je váš widget uložen. Stačí jen najet do menu, zvolit widgety a poté vybrat vytvořený UCCW widget.

Napsat komentář