Android: Instalace aplikace z internetu

Řekněme, že chceme své zařízení obohatit o software, který se v Google Play stáhnout nedá. V praxi to tedy znamená že si někde na internetu stáhneme zdarma hru, která by byla jinak placená, a nainstalujeme ji do svého chytrého telefonu. Každý z nás měl jistě tu čest potkat skvělou aplikaci. Říkali jste si „Jé, tu chci!“, ale nechtělo se vám za ní platit. A tak, skutek utek, a hra nikde.

Pokud potřebujete povolit instalaci aplikací z cizích zdrojů, tedy jiných než Google Play, klikněte ZDE, a dostanete se na návod k tématu povolení instalace

Já to řeším velice jednoduše. Hru, která se mi líbí, si zdarma stáhnu z Google Play. Pakliže je na GP placená, navštívím například server Ulož.to, kde zadám do vyhledávání „nazev nazev.apk“. Místo „nazev“ samozřejmě doplníte jméno hledané aplikace. Přípona .apk musí zůstat. Zadává serveru požadavek, že chceme pouze soubory s touto příponou. .apk, tedy Android Application Package File.

Předpokládejme, že hra je stažená.. Připojíme svůj telefon jako multimediální zařízení přes kabel USB, a počkáme, až Windows otevře jeho složku. Pakliže máme starší verzi Windows, poklepeme na Tento počítač, a vybereme vhodné zařízení, opět na něj dvakrát poklepáme. Před sebou máme x složek, a každá z nich obsahuje x souborů. Do jednotlivých složek můžete přidávat hudbu, videa, obrázky,.. Ale kam přidat onu aplikaci?

Aplikaci jednoduše přetáhneme kamkoliv, kromě do složky. Nebyl by to takový problém, ale pro klid a jednoduší manipulaci se správcem souborů v telefonu přetáhneme aplikaci do volného prostoru. Nyní na svém zařízení spustíme jakýkoliv souborový manažer. Android má jeden předinstalovaný s názvem „Moje soubory“

Poté již stačí kliknout na všechny soubory a vyhledat svůj správný.

"Instalace Instalace .apk - Krok 2 Instalace .apk - Krok 3

Povolení instalace z jiných zdrojů

Pokud nemáme povolenou instalaci aplikací z cizích zdrojů, tedy jiných než je Google Play, lze to velice snadno upravit v nastaveních.

V nastavení zvolíme Zabezpečení, a poté vyhledáme vyhledáme sektor Správa zařízení. Jsou tu dvě položky, ta druhá, zaškrtávací je zřejmě prázdná, tedy nezaškrtnutá. Zaškrtneme jí, a potvrdíme, co si po nás OS bude přát. Nyní jsme povolili instalaci cizích zdrojů, internetu. Pokračujte SEM na instalaci aplikací.

2 komentáře: „Android: Instalace aplikace z internetu

 • 28.9.2013 (22:13)
  Permalink

  kterej idiot tohle nevi?????????
  a navic, pokud jsi tak zatvrzelej Applak co se navazi do androidu, tak se tak chovej a aspon se nam,
  co se nenechame od Applu vodrbat o posledni korunu, do toho neser

  Reagovat
  • 29.9.2013 (12:49)
   Permalink

   Zdravím,
   Na této stránce se chováme slušně, proto tě žádám o stejné jednání. Pakliže toho nejsi schopen a budeš dále dělat neplechu tvoje adresu bude zablokována.
   Neví to spoustu lidí. Stejně jakou hodně lidí neví jak aktualizovat Android. Nemusí vědět vše! Pakliže ty o víš, pomoz raději těm co neví nějakým užitečným komentářem, či sdílením tohoto příspěvku.
   Na tu poslední věc s Applem radši nebudu reagovat Hatere 🙂 někdo na to má, někdo ne. Tím to končí. Kdybych neměl rád Android neměl bych smartphone N7100 od Samsungu.
   Díky,
   Fi Fa

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *