Vybíráme Antivir pro Android

Připravili jsme pro Vás 5 mobilních antivirů pro operační systém Android. S pomocí šetření které provedla společnost AVG a našich osobních zkušeností s antiviry – každý nainstalujeme a vyzkoušíme – se nám jistě podaří najít pro Vás tu nejvhodnější ochranu.
Obsah

Avast! Mobile Security

Avast! je velmi příjemná aplikace, kterou vřele doporučujeme. Po designové stránce je velice pěkný, přehledný a ihned při prvním spuštění vyžaduje kontrolu, která ale netrvá nijak dlouho, což jsme ocenili zejména My, nároční uživatelé. Avast! tedy provedl pár testů systému, provedl testy aplikací, atp., a usoudil že nemáme žádné bezpečnostní riziko. Mimo jiné nám Avast! také ukáže záznamy z testů, čehož si ceníme.

Ochranu nám poskytuje v oblasti Anti-Theftu, který je ovšem nutné doinstalovat, rezidentních štítů, správě aplikací, filtrování sms zpráv a volání, datových přenosů a firewallu. Antivir je zdarma ke stažení z obchodu Google Play pro mobilní telefony a tablety Android. Přikládáme dva screenshoty z aplikace, pro Vaši lepší představu.

Avast! Mobile Security imgAvast! Mobile Security img
AVG AntiVirus

Naším dalším svěřencem je antivirus AVG AntiVirus, který je stejně jako Avast! velice povedený po designové stránce, tak i po stránce přehlednosti. Oproti Avastu našel jednu chybu. Máme totiž povoleno instalovoat aplikace z neověřených zdrojů, a to proto, abychom za ně nemuseli platit.. Jednoduše si je stáhneme nelegálně. AVG nás tedy upozorňuje na tento fakt a snaží se nás nasměrovat k jeho vyřešení.

Oproti Avastu má také daleko více možností a funkcí. Testuje soubory nejen povrchově ale i hloubkově, takže případný vir který se dostane až do vnitřku systému prakticky nemá šanci. Samozřejmě nechybí Anti-Theft, ochrana proti krádeži, a ochrana soukromí. Má také skvělou záložku Výkon, ve které najdeme možnosti ukončení všech aplikací a procesů, využití baterie, atp.

Antivir je pochopitelně opět zcela zdarma a není nutné k němu dokupovat žádné moduly ani jiné zbytečnosti které jsou zde jen od tahání peněz z kapsy.

Avast! Mobile Security imgAvast! Mobile Security img

TrustGo: Mobile Security

Nyní testujeme antivir, který je dle výsledku společnosti AVG nejlepším na poli mobilních aplikací. Jehodesign se nám sice moc nezalíbil, ovšem v ohledu bezpečnosti je to opravdový Titán. Aplikace testuje přibližně o 50% pomaleji než ostatní, což ale v praxi znamená, že je testuje více do hloubky, a to je při nejmenším skvělá zpráva.

Cena je opět lidová, čili nula korun. Ještě dodáme, že TrustGo nenabízí moc možností „hrabání se v systému“. Není tam tedy moc možností poničit si samotný antivir, a program je tedy dobře ovladatelný i pro úplné amatéry. Opět, stejně jako u předchozích dvou přikládáme dva screenshoty z aplikace.

Avast! Mobile Security imgAvast! Mobile Security img
ESET Mobile Security 

Snad nejhorším antivirem pro zařízení s Androidem je antivir od ESETu. Velice profesionální firma pokonila téměř vše, co šlo.. Apliakce je sice přehledná, a gaficky vypadá také poměrně povedeně, co se ale funkčnosti nebo nastavení týče, je to děs, běs. Než jsme se prohrabali k nějakému tomu nastavení, třikrát jsme s telefonem málem hodili. A nakonec když jsme se do něho dostali, měli jsme z toho mozkovou mrtvici. Takových zbytečností, takových věcí co nikdo nepotřebuje, takových až úplně kravin, to jsme ještě neviděli..

Cena je sice opět lidová, a my přikládáme stejně jako předtím dva kusy obrázků, ale pokud chcete ve zdraví dožít dnešního oběda, nebo večeře, a pak-li že jste po večeri, zítřejší snídaně, rozhodně si ho nestahujte. Alespoň nás nezaujal vůbec, a pokud si z něho neseme nějaké poznatky, jsou pouze velice negativní.

Avast! Mobile Security imgAvast! Mobile Security img
Antiy AVL

Naší poslední testovanou aplikací, nebo spíše antivirem je bezpečností software AVL od společnosti AntiyLabs. Sotva se nám podařilo najít ho na Google Play. Dle testů je to druhý nejlepší antivirový program pro mobilní zařízení s Androidem. My jsme ho spustili a hned ze začátku na nás vybafl jakýsi obloukový reaktor se spoustou nastavení a testů.

Navzdoy velice rozpixelovanému designu u kterého se kazí oči bychom AVL hodnotili známkou číslo 3, tedy průměrný.. Cena lidová, tedy zdarma. Pokud alep átráte po našem upřímném názoru, antivr sice hledal viry, pochopitelně nic nenašel, ale spokojeni s ním nejsme. Naši soutěž by tedy vyhrál nejspíš Avast! Mobile Security, AVG AntiVirus Zdarma nebo TrustGo.

Avast! Mobile Security imgAvast! Mobile Security img

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *