Aktualizace Android 5.0 Lollipop již brzy

Americká společnost Google postupně uvolňuje aktualizace na novou verzi operačního systému Android 5.0. První na řadě bude samozřejmě Google Nexus

Podle oficiálního prohlášení společnosti Google by tato aktualizace měla opravit odezvu systému na slabších zařízeních a rychlost jeho práce. Samozřejmě, změna se týká také designu samotného systému. Ten je oproti poslední známé verzi 4.4 KitKat razantně přepracován, posuďte sami:

Na pohled je nová verze mnohej čistší. Zmizeli nepotřebné detaily, které rušili dojem z jinak skvělého operačního systému chytrách zařízení.

Aktuálně (Leden 2015) se systém nachází ve verzi 5.0.2, přičemž hned verze 5.0.1 měla velké problémy se spotřebou operační paměti (RAM). Tak už to ale bývá, u každé větší aktualizace lze čekat menší chyby. Google tuto chybu samozřejmě již opravil.

Motorola Nexus 6 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Co se benchmark testů týče, například Google Nexus (2013) si polepšil o necelých 1000 bodů, což ukazuje na vylepšení v komunikaci systému s hardwarových vybavením zařízení.

Některá zařízení, jako například Samsung Galaxy S5, HTC One M8 a M7, Google Nexus 6 nebo LG G2 již mají nejnovější verzi systému uvolněnou. Ostatní si budou muset počkat, popřípadě, nebude-li vaším výrobcem zařízení zakoupená licence na novou verzi, vymněnit telefon či tablet za novější.

4 komentáře: „Aktualizace Android 5.0 Lollipop již brzy

 • 30.1.2015 (09:44)
  Permalink

  Ahoj,
  Nevite nekdo, jaky nejvyssi android lze dostat do Sony xperia tablet S ? Updaty od Sony skoncily na 4.1.1. Od te doby uz nic. Neexistuje nejaky neoficialni mod ?

  Reagovat
  • 2.2.2015 (20:37)
   Permalink

   Zdravím,
   Pakliže zkoušíte aktualizovat operační systém zařízení, a nová verze k dispozici není, pak nejspíš není k dispozici žádná nová aktualizace pro systém daného zařízení.
   Díky,
   Fi Fa

   Reagovat
  • 25.1.2015 (09:48)
   Permalink

   V dohledné době jej ale dostane, jak stojí v oficiální zprávě.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *